Dobre, bo polskie
Dobre, bo polskie
Odsłon: 167481 | Ocena: 182 | Czas: 1m 21s |


Szukaj
Dyskusja:


Dobre, bo polskie Zdrowe jajka ?? Po upierzeniu widać że są karmione granulatem badz pasza
przy moich kurkach twoje wymiękają
każde jajko kury innej rasy ma mniej cholesterolu , pod warunkiem że nie jest karmiona granulatami zwiększającymi nieśność w przeciwnym razie i te zielononóżki nie wyróżniają się jakością jajek od tych z ferm. Łysienie kur jest powodowane właśnie tą paszą z granulatów, które wymuszają nieśność kosztem wypierzenia , nie warunkami przebywania kur na piaszczystym wybiegu bez źdźbła trawy . Czasami śmiać mi się chce jak handlarze sprzedają wielskie jaja od małych domowych producentów jajek jako ekologiczne ,pędzone na granulacie z dodatkiem .
Mam Araukany które żerują na polach ,a w kurniku czeka na nie jako dodatek zboże do pokarmu znalezionego przez nie same, z 30 kur mam co najwyżej max 10 jajek dziennie czy któryś z producentów pozwolił by sobie na takie straty ? Ludzie pomyślcie ? . To nie rasa kur tworzy zdrowe jajko ,a to czym się odżywia ta kura, wiem co piszę bo mam porównanie, i jest znacząca różnica w smaku takich jajek .
kury sie pozagryzały nie mająć zębów a cholesterol w jajku niema zadnego wpływu na ten u nas wiekszy wpływ ma cuker w cherbacie
Najlepsza rasa jaką kiedykolwiek miałem :)
kury b.ładne ale jajka produkują takie same jak inne rasy
ale sweet ♥
w tej rasie koguty są najpiękniejsze ;)
Nie powinno się trzymać zbyt wielu kur na małej powierzchni, ponieważ tracą pióra, jak widać na powyższym filmiku.
jeno sie goda
Nawet nie wiedziałam, że to rasa. Czasami się takie uplęgły /no, z szarymi nóżkami - zielone? i o takim upierzeniu/, tak jak i kury z czubem piór na łebku. Ale zawsze myśleliśmy, że to od stałej wymiany kogutów /no, chodziło o "świeżą krew", aby potomstwo było zdrowe/. Fajnie wiedzieć, że miało się do czynienia z rasowymi kurami /przez przypadek/.
Artur Żmijewski nie jest księdzem :)
obiecałem dzieciakom komputer dobrze sięuczą ale ciągle inne wydatki... A w stefczyku byłe? odrazu na niego czekają kur.a. i do tego jeszcze ksiądz mu kazał brac pożyczke hamstwo w państwie!!!
sprzedam kury jedwabiste (silki) GG 37183951
yyyyy kury nie gryzo tylo dzobio
Powinno być ,,zadziobują''
Zielononóżka to rasa ogólnoużytkowa, a nie nieśna. Jaja znosi takie jak inne - mowa o cholesterolu, którego wcale nie jest mniej, a już na pewno nie o 30%. Jeśli mają mniej cholesterolu to tylko dlatego, że ogólnie ich jaja są mniejsze. W masowym chowie zielonóżki źle się czują, racja, ale nie zagryzają się z tego prostego powodu, że ptaki nie miewają zębów.
A czymże te kury się gryzą?
fajne kury i koguty
Zielononóżki to chyba coś koło bankiwa czy nie wiem jak to się pisze, jestem dyslektykiem xd w każdym razie cieszę się że w Polsce są ludzie którzy nie wyobrażają sobie pomarańczowej panierki na słowo "kura"