Jakie kury wybrać/kupić ???
Jakie kury wybrać/kupić ???
Odsłon: 40587 | Ocena: 478 | Czas: 15m 2s |


Szukaj
Dyskusja:


Jakie kury wybrać/kupić ??? Na wolny wybieg nic nie przebije zielononóżki (szczególnie na nasze polskie warunki). Mają znacznie zdrowsze jaja (cecha genetyczna) "Jaja od kur zielononóżek mają w przybliżeniu o 30% mniejszą zawartość cholesterolu niż jaja innych ras kur, zawierają mniej złego cholesterolu LDL o ok. 14% oraz ok. 10-12% więcej dobrego cholesterolu HDL[8][9]. W porównaniu z jajkami innych kur niosek zawierają mniej alergenów ze względu na niższą zwartość białka o ok. 11% a większą żółtka o ok. 6% a procentowy stosunek wagi żółtka do wagi białka w jajka kury zielononóżki wynosi ok. 50%, natomiast rasy Lohmann Brown 39%" źródło wikipedia
co to za rasa tej niebiesko-szarej kurki?
ja kury hoduje około 1,5 roku
Moja kury rossa ważą od 1,7 do 2,5 kg , a nie55-65g .Mocno się pomyliłeś z tą wagą to chyba waga jajka a nie kury
Co ty z jajami robisz,tyle kur
Siema jak mam pomieszczenie na dworze około 3 na 2 metry + mały kurnik to isa brown się nadadzą ?
Chce max 5 kur
Dlaczego Tetra SL nie nadaje się się na wolny wybieg?
A poza tym lepiej na pniaku łep uwalić niż żeby Ci te co się już nie niosą żeby nie potrzebnie wyjadały pasze.
W sumie racja. Te kury które Ci się nie niosą to nie ma sensu ich trzymać. Lepiej wybić i git.
A kto się zajmuje kurami gdy Cię nie ma w domu?
Dla mnie Jarzębate są najlepsze do hodowli, sam mam ich 7
Szanowni hodowcy, mam 7 kur brązowych, mały drewniany kurnik i mini wybieg 3 x 2 m ogrodzony siatką i pod dachem. Czasem tylko wypuszczam na trawnik by sobie zażyły świeżej trawy. Kurki są dwuletnie i codziennie mam 4, 5 jajek. Mój problem polega na tym, że te kury wydzióbują sobie własne piórka i zjadają je, zostawiając tylko te duże pióra. Wyglądają przez to okropnie - takie podkasance. Wstyd je komuś pokazywać. Głównym pożywieniem ich jest pszenica, pasza dla kur (jeden kubek dziennie ) i resztki mojego jedzenia. Wie ktoś co za przyczyna tego ? Czego im brakuje ? Proszę odpiszcie mi.
Jak ty muwisz że masz 2 lata kury to ja mam 3 lata kury
Wybierz kury lehorny
Dobrze, że robisz filmy ale sporo w tym co mówisz jest błędów. Proponuje jakieś forum i też nie przyjmować bezkrytycznie tego co tam piszą nawet osoby w przedrostkami (szczególnie dr. lub prof. bo ci twierdzą, że maja monopol na wiedzę). Rossa i Sussex to kury średnie i ogólnoużytkowe (tzw. towarówki) czyli zarówno na mięso, jak i dla jaj. Rossa to mieszaniec 2 ras (w 5 wariantach) a Sussex, kura czysta rasowo. Rossy mają jedną bardzo cenioną cechę - kurczęta Rossy 1 i 5, są autoseksingowe dlatego Rossa jest tak popularna. Fermy zabrzmi to dość okrutnie ale utylizują koguty, dlatego zwykły śmiertelnik tego nie rozpozna (kurczęta 1 dniowe) jak nie wie a handlarz zawsze wrzuci kilka kogutków za kurki. Często kogutki na fermach są darmo i dlatego kogutek kosztuje 1 zł a kurka 5 zł. Rossy są mniej "ekonomiczne" a po ludzku potrzebują dużo więcej paszy niż np. taki Leghorn (to rasa dużej nieśności jaj i bardzo dobrej proporcji spożycia paszy al;e oczywiście ma mniej mięsa).
YouTube szaleję, też mi to w proponowanych wyskoczyło xd
Leci subskrypcja i łapka w górę wpadaj do mnie i tak samo mi daj
Czemu mi to w proponowanych wyskoczyło? 😮
Rosa są czerwone a nie brązowe
Kup sobie rase kuchin